vlk

SÍLA MUŽE
Nejen název našeho mužského kruhu v Mníšku pod Brdy, který jsem inicioval a který vedu. Ale hlavně nezbytnost ve výbavě každého muže, který chce žít plnohodnotný život. Nemám teď přímo na mysli fyzickou sílu, ale sílu vnitřní, životní, sexuální. Tu, díky které se muž spojuje se svým pravým JÁ. Tu, díky níž má napojení na své životní poslání a ví, kam a proč ve svém životě jde. Tu, díky níž se jeho žena může na něj spolehnout a ví, že ke svým dvěma dětem nemá doma další přerostlé.
ALE, kde ji najít? Jak ji znovu objevit, když byla někde v dětství odebrána, zneužita ve prospěch temné stránky? Jak ji objevit a vrátit se k ní, když jsme ji často odevzdali naší matce, abychom jí suplovali partnera a byli „hodným hochem“? Jak ji objevit, když jsme ji aásledně odevzdali naší partnerce, která než aby počkala, že se k nečemu rozhoupeme, tak raději konala sama? A nám se to začalo líbit, protože jsme se mohli věnovat něčemu, čemu jsme rozuměli, něčemu, co nás bavilo. A spirála poklesu na dno mužské duše pokračovala. Jak ji objevit, když náš otec nebyl často v dětství s námi, aby nám ukazoval svoji. A pokud nám něco ukázal, tak to byla mužská síla častokrát ve spojení s násilím, kterým si vybíjel svoji frustraci z vlastní nejistoty a tápání v životě, na nás, či naší matce. A od toho byl jen krůček k tomu, že jsme se ještě jako děti rozhodli, že „nebudeme jako táta“. Udělali jsme tzv. Dětský slib. Slib, že až budu velkým, tak budu jiný, než můj táta. Ale pokud s k něčemu vymezuji, tak mám s tím vazbu a stejně žiji tím pádem život, který není můj. Žiji život zvaný „Opak mého otce“ a ne “ Toto je můj život“.
Cesta k vlastní mužské síle, která umí být tvořivá, milující, objímající, rozhodná, vášnivá, pevná, je velmi dlouhá, vyžaduje mnoho úsilí a vede přes mnohá krvavá údolí. Překonat svá vlastní přesvědčení, rodové a rodinné vzory, oprostit se od hodnoceních našeho okolí, na kterých jsme si vypěstovali závislost. Přijetí své vlastní temné stránky, přijetí a uznání vlastních rodičů a mnoho dalších výzev a překážek.
Ale je povinností nás mužů se touto cestou vydat a podstoupit toto hledání. Kvůli sobě, kvůli svým rodinám, kvůli dnešnímu světu a naší společnosti, kvůli budoucnosti lidstva celkově.
Jsem vděčný, že mám důvěru mužů, kteří se vydali se mnou na tuto nelehkou cestu s významným cílem. A vážím si toho, že celá řada dalších se těší na start dalšího mužského kruhu, který budu v brzké době iniciovat v Praze a dalších místech.
Pokud vás toto téma oslovuje, pokud vás vnímáte, že je zapotřebí i ve vašich životech něco nastartovat a zažehnout „SVĚTLO“ tak se na vás budu těšit.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>